Dlaczego akurat Podklasztorze? Jest co najmniej kilka powodów. Pierwszy to fakt, że to hotel przyjazny dzieciom. Gospodarze przygotowali dla nich między innymi pakiety powitalne, specjalne menu oraz kolorową salę zabaw. Dzięki temu nasze pociechy nie będą narzekać na nudę i łatwiej odnajdą się w czasie majówki w nowej rzeczywistości.
Podklasztorze to również wyjątkowy komfort dla dorosłych. Obiekt w Sulejowie mieści się w murach zabytkowego opactwa cystersów. Można tam poczuć średniowieczny klimat, ale również skorzystać z oferty, która pozwoli zadbać o ciało. Nie trzeba już wpisywać w wyszukiwarkę frazy “hotel SPA Łódź” – w Podklasztorzu będzie na Ciebie czekać wyjątkowa strefa CisterianSPA. Na miejscu można skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych, a także niezwykłych rytuałów oczyszczających umysł i ciało. Jak przystało na hotel przyjazny rodzinie, w ofercie Podklasztorza znajdują się również zabiegi SPA dla najmłodszych.
Niezaprzeczalnym atutem Podklasztorza jest również jego położenie. Sulejów znajduje się w centralnej Polsce, co oznacza, że łatwo tu dojechać z każdego zakątka kraju. Ten hotel może jednak stanowić bazę wypadową do ciekawych wycieczek, które docenią dzieci w każdym wieku.
W pobliżu Podklasztorza znajduje się bowiem Zalew Sulejowski. Brzegi tego sztucznego zbiornika wodnego mogą być ciekawą trasą spacerową. Na wodach zalewu można uprawiać sporty wodne czy też po prostu spokojnie żeglować. Początek maja to czas, w którym nad tymi wodami można również obserwować mnóstwo gniazdujących ptaków. Dorosłym spodobać może się natomiast perspektywa łowienia ryb – Zalew Sulejowski regularnie przyciąga wędkarzy z okolicy.
Z Sulejowa warto udać się również do pobliskiego Tomaszowa Mazowieckiego. Jedną z atrakcji tego miasta jest rezerwat Niebieskie Źródła. Można tam podziwiać wodę, która zmienia kolor na błękitny pod wpływem zjawisk krasowych zachodzących na dnie zbiornika. Dzieciom lubiącym dreszczyk emocji spodobają się również znajdujące się w granicach Tomaszowa Groty Nagórzyckie, czyli pozostałości kopalni kwarcu z XVIII wieku. Kilka lat temu zostały odnowione i udostępnione do zwiedzania. Dzięki temu można zobaczyć, jak przed wiekami pracowali górnicy, a także na własnej skórze poczuć klimat dawnych legend – między innymi o krwawym zbójniku Madeju, na którego po śmierci miała czekać wyjątkowo dotkliwa kara.